SiteLogo

کاربرد چرم شتر مرغ در تولید محصولات چرم دست دوز

0 360
کاربرد چرم شتر مرغ

امروزه بسیاری از محصولات مورد نیاز برای حیات از جمله لباس، کفش، کیف و … با استفاده از آن تولید و به بازار عرضه می شوند. در حالت کلی، چرم پوست دباغی شده جانورانی همانند گاو، گوساله، بز، گوسفند، خوک و … می باشد که پس از عملیات پرداخت برای تولید محصولات چرمی آماده سازی می شود. البته باید توجه داشت که در این میان پرندگانی نیز وجود دارند که با استفاده از پوست آن ها می توان چرم مرغوب و با کیفیت تولید کرد. مشهور ترین این پرندگان شتر مرغ می باشد که چرم آن از چرم های گران قیمت موجود در بازار محسوب می شود. در همین راستا، در ادامه به بررسی کاربرد چرم، خصوصا چرم شتر مرغ خواهیم پرداخت.

 

 

تفاوت چرم شتر مرغ با چرم سایر جانوران

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، چرم شتر مرغ دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که باعث برتری آن نسبت به چرم سایر حیوانات شده است. در ادامه این مطلب به بررسی این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

  • برخلاف پوست سایر جانوران، بر روی پوست شتر مرغ خال هایی وجود دارد که به دلیل فولیکول های مویی این پرنده پدید آمده اند.
  • چرم شتر مرغ یکی از نرم ترین و لطیف ترین چرم های موجود در طبیعت می باشد که دلیل آن چربی طبیعی موجود در پوست این پرنده می باشد.
  • چرم این پرنده نسبت به چرم سایر حیوانات ضخامت کمتری دارد، به همین به ندرت دچار ترک خوردگی می شود.
  • به دلیل نرمی و لطافت منحصر به فردی که در چرم این پرنده وجود دارد، می توان برای تولید محصولات گوناگونی از آن استفاده کرد.

 

کیف چرم شتر مرغ

 

کاربرد های چرم شتر مرغ در صنایع مختلف

این نوع چرم به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد یکی از گران قیمت ترین چرم های موجود در بازار می باشد به همین دلیل از آن برای تولید محصولات لوکس استفاده می شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

1-تولید کفش

کفش یکی از پر کاربرد ترین محصولاتی است که با استفاده از این نوع چرم تولید می شود. کفش تولید شده با استفاده از چرم این پرنده دوام بالایی داشته و تا مدت ها می توان از آن استفاده کرد.

 

2-تولید کیف

همانطور که ذکر شد، این نوع چرم بسیار نرم و منعطف می باشد به همین دلیل از آن می توان برای ساخت انواع کیف های اداری، زنانه، دوشی، کیف پول و … استفاده کرد.

 

کیف چرم شتر مرغ

 

3-کت چرمی

کت نیز یکی دیگر از محصولاتی است که می توان با استفاده از این نوع چرم آن را به تولید رساند. وجود خال های موجود بر روی چرم شتر مرغ، می تواند زیبایی منحصر به فردی به این محصولات ببخشد.

 

4-مبل و صندلی

از لوکس ترین محصولاتی که تولید کنندگان اخیرا اقدام به تولید آن با استفاده از چرم شتر مرغ کرده اند، مبل و صندلی می باشند. لطافت و انعطاف پذیری این نوع چرم باعث راحتی بیش از اندازه مبل های تولید شده توسط آن می شود.

 

همانطور که اشاره شد، چرم کاربردهای بسیاری در تولید و صنعت دارد که از برخی حیوانات و جانواران گرفته می شود. کاربردهای چرم در تولید محصولات متفاوت است و مشتریان و مخاطبان خاص خود را دارد که در مقاله ذیل به آن بیشتر اشاره کرده ایم.

https://silvacharm.com/leather-application