چرم وکیومی چیست ؟

با جرات می توان گفت که امروزه چرم به یکی از رایج ترین و پر استفاده ترین محصولات در صنعت مد و فشن مبدل گشته است. این ماده که پس از دباغی پوست خام حیواناتی همانند گاو، گوسفند و بز به دست می آید، برای ساخت محصولات مختلف از جمله کیف، کفش و لباس مورد استفاده قرار می گیرد. محبوبیت بالای چرم در جوامع مختلف موجب شده است تا امروزه شرکت های تولیدی اقدام به ساخت این محصول در انواع مدل های مختلف نمایند. از همین رو در ادامه به بررسی انواع چرم و کاربرد آن ها مخصوصا چرم وکیومی خواهیم پرداخت.

 

 

چرم وکیوم

 

چرم وکیومی چگونه تولید می شود؟

چرم وکیوم پس از پایان فرایند دباغی و آماده سازی، درون دستگاه وکیوم قرار داده می شود. این امر موجب می شود تا رطوبت اضافی درون منافذ چرم به طور کامل از آن خارج شوند. این فرایند که در صنعت چرم با موفقیت به کار گرفته شده است، علاوه بر خروج رطوبت اضافی درون چرم، موجب گاز زدایی و حجیم سازی آن نیز می شود. 

 

چرم وکیوم

 

تاثیر وکیوم بر چرم تولید شده

نتایج نشان می دهد که فناوری وکیوم انقلابی در تمیز کردن و دباغی چرم می باشد. به طوری که اگر تاثیر عواملی همانند فشار، دمای چرم و ترکیبات شیمیایی را بر کیفیت چرم مورد مطالعه قرار دهید، متوجه خواهید شد که  کیفیت چرم تولید شده بسیار افزایش یافته است.

از نقاط قوت چرم وکیومی نسبت به سایر چرم ها می توان به استحکام بالاتر چرم، کوتاه تر شدن فرایند تولید و کاهش ۵۰ درصدی ضایعات اشاره کرد. علاوه بر موارد ذکر شده، فناوری وکیوم در پاکسازی و دباغی چرم راه حلی اساسی برای کاهش آلودگی در این صنعت می باشد. شایان ذکر است که طرح رویه این چرم ها ساده بوده و می توان آن ها را در انواع رنگ بندی های متنوع به تولید رساند.

 

چرم وکیوم

نویسنده: تیم سیلوا چرم
تعداد بازدید : نفر تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ تاریخ بروزرسانی 1400-08-07

دیدگاه و سوال ارزشمند خود را در کادر ذیل وارد کنید و از شارژ کیف پول بهره مند شوید.

برای ارسال نظر باید وارد شوید

ورود / ثبت نام