چرم سوگو چیست؟ + کاربرد آن

چرم یکی از کاربردی ترین و پر استفاده ترین محصولات تولید شده توسط بشر می باشد که برای ساخت محصولاتی از قبیل کیف، کفش، لباس، مبل و … مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه چرم ها به دو دسته اصلی چرم طبیعی و چرم مصنوعی تقسیم بندی می شوند، که هر کدام از آن ها نیز خود انواع مختلفی دارند. چرم سوگو یکی از انواع چرم های صنعتی ساخته شده در کارخانجات تولید چرم مصنوعی می باشد که اغلب برای تولید کیف و کفش مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

مواد سازنده چرم سوگو

همانطور که به آن اشاره شد، چرم سوگو نوعی چرم مصنوعی می باشد. از همین رو این ماده نیز همانند سایر چرم های مصنوعی، با استفاده از مواد پلاستیکی به تولید می رسد. اگر چه این نوع چرم در ساختار تفاوت های قابل توجهی با چرم طبیعی دارد، ولی از لحاظ کاربرد و ظاهر، بسیار مشابه با آن می باشد.

 

 

چرم سوگو

 

کاربرد های مختلف چرم سوگو در صنعت

غالبا از چرم سوگو برای تولید کفش و کیف زنانه استفاده می شود. ولی گاها بعضی از شرکت های تولید محصولات چرمی، از آن برای ساخت کیف پول، رویه مبل، روکش صندلی و … نیز استفاده می کنند. لازم به ذکر است که چرم سوگو یکی از رایج ترین و پر کاربرد ترین چرم های مصنوعی موجود در بازار می باشد.

 

 

 

چرم سوگو

 

مزایا و معایب استفاده از این نوع چرم

به دلیل آن که چرم سوگو در کارخانه جات و با استفاده از پلاستیک تولید می شود، هیچ محدودیتی برای ساخت آن وجود ندارد. در حالی که چرم طبیعی را به دلیل اندازه مشخص پوست خام، نمی توان در سایز های بزرگ به تولید رساند. از طرفی فرایند ساخت این چرم بسیار راحت بوده و به همین دلیل قیمت آن نیز در مقایسه با چرم طبیعی کمتر است. به جرات می توان گفت که این اساسی ترین تفاوت میان چرم های مختلف است.

البته این نوع چرم همانند چرم طبیعی مقاوم نیست و به طبع دوام و طول عمر آن نیز کمتر است. البته به دلیل آن که ذرات پلاستیک قابل بازیافت هستند، مسئله طول عمر آن بسیار حائز اهمیت نمی باشد.

 

نویسنده: تیم سیلوا چرم
تعداد بازدید : نفر تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ تاریخ بروزرسانی 1400-08-04

دیدگاه و سوال ارزشمند خود را در کادر ذیل وارد کنید و از شارژ کیف پول بهره مند شوید.

برای ارسال نظر باید وارد شوید

ورود / ثبت نام